parallax background
 

Żaluzje pionowe

 

Zalety produktu:

  • Idealne rozwiązanie przy dużych, przeszklonych powierzchniach, sprawdza się również w charakterze ścianek działowych
  • Możliwość montażu w pomieszczeniach posiadających skosy
  • Prosta i wygodna obsługa, w sposób ręczny lub elektryczny
  • Szeroki wybór tkanin o różnych wzorach i kolorystyce, możliwość użycia ich w miejscach o podwyższonych wymaganiach higienicznych
  • Łatwa zamiana kolejności lameli oraz łączenie ze sobą różnych kolorów
  • Zabezpieczenia Child Safety – zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w systemach sterowanych łańcuszkiem koralikowym
  • 36 miesięcy gwarancji

Żaluzje pionowe, nazywane też potocznie "verticalami", to nowatorski sposób zasłaniania okien, zapewniający dużą swobodę przy sterowaniu.


  • Żaluzje pionowe100%

Najwyższa jakość wykonania, duży wybór tkanin oraz skuteczna ochrona przed słońcem to podstawowe zalety żaluzji pionowych. Sprawdzają się one zarówno w domach jak i biurach, wszędzie tam, gdzie są duże, wymagające odpowiedniego zasłonienia okna. Żaluzje pionowe to także prosta obsługa oraz ogromne możliwości aranżacyjne.

Żaluzje pionowe montowane są do specjalnych szyn, przypominających swoim wyglądem tradycyjne karnisze. Dzięki temu można je bez problemów instalować zarówno do powierzchni poziomych, jak też pionowych, na przykład sufitu na poddaszu. W szynach znajdują się prowadnice wyposażone w uchwyty, do których montuje się pionowe pasy tkanin. Pasy można łatwo wypinać i zamieniać miejscami.

Tkaniny można ze sobą łączyć w dowolny sposób, do wyboru jest ich ponad 300 wzorów. Dzięki temu można stworzyć niepowtarzalną, wyjątkową osłonę, wyróżniającą wnętrze i pozwalającą na szybką i tanią zmianę aranżacji.

Zastosowanie żaluzji pionowych jest bardzo wszechstronne. Świetnie sprawdzają się one w prywatnych domach i mieszkaniach, zabezpieczając wnętrze przed promieniami słonecznymi i spojrzeniami postronnych osób, ale nie blokując widoku na zewnątrz. Posiadają możliwość obracania się wokół własnej osi o 180 stopni, można je też zsuwać na obie strony lub jeden z boków. Ale verticale dobrze się też nadają do nietypowych rozwiązań, takich jak ścianki działowe czy dyskretne drzwi. Umożliwiają one bowiem podział większej przestrzeni na mniejsze części, co może być bardzo przydatne na przykład w biurach.

Sterowanie żaluzjami pionowymi może się odbywać ręcznie, za pomocą sznurków lub pokręteł, albo za pomocą napędu elektrycznego i pilota. Maksymalna szerokość osłony może wynieść nawet 5 metrów, a pionowe paski dostępne są w dwóch standardowych szerokościach, to znaczy 89 lub 127 mm. Parametry i funkcjonalność żaluzji pionowych sprawiają, że można je stosować w pomieszczeniach objętych zaostrzonymi przepisami przeciwpożarowymi oraz podwyższonymi wymaganiami higienicznymi.

parallax background